nie porzucaj1

I cóż ja pieski moje kochane mogę Wam rzec? Wychowana w dobroci, miłości i ciepełku rodzinnym ta, która nie zaznała nigdy głodu i pragnienia ta, która śpi w mięciutkiej pościeli, leży na wygodnych  kanapach, nie zostaje prawie nigdy sama w domu, jeżdzi na wakacje, bawi się i chodzi na długie spacery ta, co  gdy  żle się czuje to  zawsze ma się do kogo przytulić…. może powiedzieć tym wszystkim biednym opuszczonym pieskom?????
Po prostu tylko jedno: przepraszam

Przepraszam za ludzi nieodpowiedzialnych.
Przepraszam za ludzi bez serca.
Przepraszam za ludzi okrutnych
Przepraszam PIESKU za……

Uważam kochani, że gdyby ludzie byli bardziej wyedukowani nie byłoby tylu nieszczęśliwych zwierząt. Ludzie myślą, że pies to jakaś tam rzecz, która na chwilę zatrzymała się w jego domu. Gdyby wiedzieli, że pies czuje, kocha, tęskni, płacze, nigdy w życiu nie wyrzuciliby go z domu.
Ludzie nie sa źli. Ludzie nie wiedzą. Nikt ich tego nie nauczył. Pies w ich świecie to   buda, łańcuch, posłuszeństo….to ładny szczeniak, kłopot, niepotrzebny wydatek…..

Nasz Portal na wszystkich swoich blogach edukuje, poucza, podaje ciekawe informacje. Chcemy dotrzeć do wszystkich, którzy jeszcze nie potrafią kochać psów czy innych zwierząt, do tych, którzy “kochają” chwilą, do tych, którzy dla własnej wygody pozbywają się najwierniejszego przyjaciela, bo nie wiedzą, że on właśnie nim jest.

1 lipca – Dzień Psa – święto, ale i początek wakacji – dla niektórych piesków będzie to dzień smutny…..
Gdyby w Polsce był obowiązek czipowania i rejestrowania psów, gdyby wprowadzono surowe prawo za porzucanie, gdyby w szkołach nauczyciele więcej i częściej poruszali tematy dotyczące miłości do zwierzat, dziś nie mielibyśmy tylu bezdomnych, biednych, porzuconych piesków.
Gdybyśmy tylko chcieli….., ale nie chcemy……..

Może kiedyś wszystkie pieski będą szczęśliwe. Takie jest nasze marzenie 🙂 🙂 Składamy wielki ukłon dla wszystkich ludzi o wielkim sercu, którzy w bezinteresowny spos pomagają tym wspaniałym, kochanym pieskom.

Dziś przed dniem  Psa  apelujemy:

Nie porzucaj, zobacz jak przez Ciebie cierpi

nie porzucaj 2

Nie porzucaj, zobacz jak na Ciebie czeka 

nie porzucaj 4

Nie porzucaj, zobacz jak za Tobą tęskni

nie porzucaj 3Nie porzucaj, spójrz w jego oczy: czegokolwiek byś nie zrobił o i tak będzie Cię kochał.

nie porzucaj 5Kochaj go bo jest Twoim najwierniejszym przyjacielem. Kocha Cię tak mocno, że oddałby za Ciebie życie. Jeżeli zrobiłeś coś okrutnego napraw to. Może nie jest za późno.

 

źródła zdjęć: www. demotywatory.pl

4 komentarze do “Cóż ja, pieski mogę Wam rzec….

Dodaj komentarz